Ваш кошик зараз порожній!
Н.В. Коновалова, Т.В. Дегтяренко, Н.І. Наріцина, Т.М. Срібна
Інститут очних хвороб та тканинної терапії ім. В. П. Філатова, Одеса, Україна.
Інвалідність за туберкульозно-алергічну поразку очей за останні п’ять років зросла на 33,3-37,9%, у структурі захворюваності на позалегеневий туберкульоз питому вагу поразок очей 8,2%, переважають жителі міста (Крижанівська Т.В., 2006). Тривалий, наполегливий рецидивуючий перебіг туберкульозно-алергічних увеїтів зумовлює патологічний процес, що розвивається за типом бактеріальної алергії і часто набуває аутоімунного характеру, що супроводжується вираженими порушеннями клітинної та гуморальної ланок імунітету. Імунні комплекси проникають через ендотелій судин, фіксуються в тканинах ока та ушкоджують їх. Патогенетично обґрунтовано є призначення, с специфічною антибактеріальною терапією, імунокоригуючої терапії. Сфера неспецифічної імуномодуляції у поєднанні зі специфічною протизапальною терапією. Пропоноване використання трансорбітального електрофорезу препарату Флоксал (0,3% офлоксації) у поєднанні з ендонозальним введенням Пеловіта-Р методом електрофорезу, останнього розвитку вираженими антитоксичними властивостями, підвищує фактоцитарну активність нейтрофілів, стійкість організму до кисневого голодування. Лікування отримали 30 хворих (30 очей) туберкульозно-алергічним увеїтом.
Трансорбітальний електрофорез Флоксалу поєднувався з ендонозальним електрофорезом Пеловіта-Р щодня протягом 10 днів. Для оцінки імунологічного аналізу. Е-РОК у модифікації Т.В. Дегтяренка (1995). В результаті проведеного лікування виражений клінічний ефект було досягнуто на 5-6 день у 76,5% хворих, приріст кількості Т-лімфоцитів склав до 6 діб 81,2% ± 4,4 (р<0,01).
Таким чином, проведені дослідження показали, що у хворих на туберкульозно-алергічне увеїтомне використання трансорбітального електрофорезу фітологічного контролю у поєднанні з ендонозальним застосуванням імуно-коректора Пеловіта-Р має нормалізуючу дію на Т-систему імунітету, супровід вираженого клінічним ефектом.