Ваш кошик зараз порожній!
Тагунова І.К., Манюта А.І., Дегтяренко В.І., Андрєєв А.В.
Одеський державний медичний університет
Український НДІ медичної реабілітації та курортології (Одеса).
При різних запальних недугах, зокрема. при гострих та хронічних захворюваннях ЛОР-органів, здавна використовувалися цілющі грязі Куяльницького лиману. Для збільшення можливості безпосереднього контакту лікувального засобу зі зміненою слизовою оболонкою носової частини горлянки, гортані, вуха застосовується водно-грязевий екстракт Куяльника. Біостимулятор, що має високу мінералізацію, практично універсальний для ліквідації патологій, пов’язаних із дисбалансом макро- та мікроелементів.
Існує думка (Грінберг І.Я., 1970) про те, що при патології структур глоткового кільця в них зменшується вміст ряду мікроелементів, таких як, наприклад, цинк. Нормалізація рівня цинку у клітинах глоткові мигдалики стимулює антиінфекційну резистентність організму.
Препарат застосовувався у 25 дітей з патологією лімфоглоточного кільця та різними проявами алергічних захворювань у вигляді водного розчину для промивань порожнини носа, інгаляцій.
В результаті проведених досліджень було зроблено важливий висновок: наявність макро- та мікроелементів у водно-грязевому екстракті має важливе значення для включення їх до ферментативних реакцій, нормалізації гомеостазу, імунітету, відновлення життєдіяльності органів і тканин. Підключення до комплексного лікування хронічних захворювань лімфоглоточного кільця розчину “Пеловіта-Р” дуже ефективно, не викликає жодних алергічних імунокомплексних реакцій, що обґрунтовує можливість широкого використання його на практиці.