Ваш кошик зараз порожній!
Боротьба з носієм патогенного стафілокока серед медперсоналу допоміжних закладів, жіночих консультацій, хірургічних відділень, а також у вагітних у період передпологової підготовки є важливою ланкою в системі заходів з профілактики стафілококових захворювань новонароджених і породіль. Вона обумовлена такими важкими ускладненнями, які можуть виникнути у новонароджених, як пневмонії, отити, менінгіти, остеомієліти, стафілококовий сепсис, небезпечні як для дитини, так і для матері. Носіями патогенного стафілокока є вагітні, які страждають на хронічні захворювання ЛОР органів – тонзиліт, синусит, риніт, ринофарингіт, гайморит, або вагітні із запальними захворюваннями придатків матки, ерозією шийки матки. Серед здорових вагітних носійство виявляється до 50% випадків.
Зараз в жіночих консультаціях для припинення носійства золотистого стафілокока, виявленого у вагітних, застосовують опромінення зіва та слизової носа ультрафіолетовим опроміненням, або полоскання розчином фурациліну. Однак, анатомічний пристрій носогорла такий, що фокусування ультрафіолетового пучка не дозволяє провести необхідну обробку слизової оболонки навіть при багаторазових повторних опроміненнях. До того ж короткострокова експозиція в межах до 2-х хвилин через небезпеку можливого опіку слизової оболонки частіше не призводить до бажаного ефекту, і повторне бактеріологічне дослідження мазків реєструє наявність патогенного стафілокока. Не можна також досягти бажаного результату за допомогою багаторазових полоскань з використанням розчину фурацштліну, оксолінової або інших мазей, спрямованих на звільнення верхніх дихальних шляхів, але не враховується стан слизової оболонки.
У пошуках ефективної санації було використано “Пеловіт-Р”. Відомо, що аплікації лікувальних пелоїдів вагітним протипоказані, щоб уникнути бальнеологічних реакцій. Небажано вплив теплового фактора.
Водно-грязевий екстракт, яким є “Пеловіт-Р”, звільнений від силікатної матриці, має ніжну і м’яку дію, не супроводжується бальнеологічними реакціями. При полосканні рота, зіва, носа не використовується тепло, оскільки температура рекомендована для цього розчину повинна бути кімнатною.
Враховуючи те, що “Пеловіт-Р” стимулює імунологічну реактивність, яка у бактеріоносіїв знижена, ми застосували розчин у вагітних жінок, які проходять передпологову підготовку в жіночій консультації і яким не допомогли традиційні методи санації
Нерозведений “Пеловіт-Р” кімнатної температури був призначений у вигляді полоскань протягом 30-40 сек. 3 рази на день. У ніс – турундочка або ватка, змочена розчином на 30 хвилин або на ніч. Процедури повторювали протягом 10 днів.
Після курсу пелоїдотерапії золотистий стафілокок на слизових зіва і носа перестав виділятися і не був жодного разу бактеріологічно підтверджений. Тільки в одному випадку застосування “Пеловіта-Р” довелося використовувати повторно.
Оскільки механізм впливу пов’язаний зі стимуляцією місцевого клітинного та гуморального імунітету, ми рекомендуємо використовувати “Пеловіт-Р” також для руйнування стійких вірусно-бактеріальних асоціацій у хворих на хронічний тонзиліт, як у дорослого, так і у дитячого контингенту, які звертаються за допомогою в ЛОР – клініку, а також з метою профілактики грипу та ГРЗ