Ваш кошик зараз порожній!
У народі ерозія є збірною назвою кількох етапів порушень, що спостерігаються у слизовій оболонці внутрішніх статевих органів жінки. Знижений імунітет, мікротравми, запалення у піхві та придатках, інфекції, у тому числі статеві – основні причини як ерозій, так і інших гінекологічних хвороб.
Ерозія чи ектопія?
Справжня ерозія – це місцеве запалення шийки матки, що має неправильну форму та супроводжується білими виділеннями, при якому порушується секреція та нормальна структура слизової оболонки. Слизова оболонка втрачає епітелій і стає оголеною. Це може викликати болючі відчуття при дотику, кровоточивість через пошкодження кровоносних судин під час статевого акту, легке приєднання інфекції шляхом відсутності місцевого імунітету.
Встановити коли саме виникла справжня ерозія неможливо. Вона погано діагностується, тому що формується, зникає або переходить у псевдоерозію лише за 7-21 день. Тобто виявити її можна лише випадково при відвідуванні цього періоду гінеколога. Така ерозія за сильної підтримки імунітету проходить сама, тобто. у зоні запалення поступово утворюються здорові клітини, властиві цій зоні.
Але здебільшого ерозія перетворюється на ектопію чи псевдоерозію, коли зона запалення зовнішньої частини шийки матки покривається епітелієм з шийного каналу. Кисле середовище піхви провокує активне розростання циліндричного епітелію навколо зовнішнього маткового зіва. Прогресивна ектопія є доброякісним утворенням, здатним порушувати функціонування статевих органів та збільшувати схильність до ракових захворювань, тому вона потребує обов’язкового лікування.
Основне завдання всіх методів лікування ерозії шийки матки – видалити змінений шар та створити умови для формування здорового епітелію. У разі лікувального закладу проводяться такі фізіохірургічні методи видалення ерозії як кріодеструкція, хімічна, радіо чи електрокоагуляція.
Доброякісні утворення та передракові порушення в матці
Патологічна поведінка клітин, що з напрямом розвитку та швидкістю їх розподілу, може спостерігатися будь-якій системі організму людини. Крім ерозії, порушення у жіночих статевих органах на клітинному рівні можуть виявлятися як:
Ендометріоз – розростання клітин внутрішньої оболонки матки за її межами. Болі у тазі, подовження менструацій – симптоми генітального ендометріозу. Клітини ендометрію в силу своїх властивостей щомісяця злущуються. Кровотечі поза рідною зоною запалюють навколишні тканини та можуть викликати симптоми від болю та збільшення хворого органу до безпліддя. Лікування ендометріозу рекомендують проводити після вагітності та пологів, оскільки є ймовірність, що посилення імунітету під час цих періодів та нормалізація гормонального фону спровокує руйнування ендометріоїдних вогнищ.
- Кіста – зачоповування та збільшення залоз шийки матки та піхви називається ендометріоїдною кістою. Сама кіста не є небезпечною, але накопичені в ній бактерії можуть стати провокатором ерозії в цих областях.
- Дисплазія – порушення клітинної будови епітеліального шару каналу шийки матки та її поверхні, невпорядкований ріст аномальних клітин, є передраковим станом і потребує обов’язкового лікування.
- Міома – спонтанний поділ клітин матки, спровокований переважанням гормону естрогену. Репродуктивний вік – період найбільшого ризику виникнення міоми внаслідок порушення балансу гормонів.
- Крім терапії цих хвороб, коли вони вже діагностовані, варто приділяти не менше уваги та їх профілактиці, а після основного лікування – реабілітації органів і тканин, що оперуються. Існують способи профілактики ерозії та інших утворень, які можна здійснювати вдома, проте вони ефективні.
Натуральним препаратом без протипоказань та побічних ефектів, що пройшли клінічні дослідження, є рідкий біостимулятор для фізіопроцедур – Пеловіт-Р Класичний. Його використовують у санаторіях та лікарнях, проте способи застосування цього засобу дозволяють лікуватися їм вдома. Як препарат відновлювальної медицини він формує імунітет, стимулює зняття запалень та прискорює загоєння тканин, пошкоджених під час хірургічних втручань.