Лікування орз. Педіатри відповідають на запитання.

Щаслива дитина – це, перш за все, дитина здорова, і тільки потім уже вміє читати та грати на скрипці.

 Д-р Комаровський

Хвороби молодшають. Ще кілька десятків років тому гайморит виникав найчастіше у підлітків, у людей у ​​зрілому літньому віці, і був часто пов’язаний з неправильним симптоматичним заліковуванням гострих вірусних інфекцій. Наразі подібні захворювання можна зустріти вже у маленьких дітей.

Звідки у дитини до 3-х років хронічний синусит, тонзиліт тощо?

У дітей до 3-х років не може побут набутих захворювань – всі вони спадкові. І не тільки в сенсі, що якщо у мами був, наприклад, хронічний реніт, то й у дитини вона буде. А ще й у сенсі, що батьки мали загалом слабке здоров’я та не підготували свій організм до зачаття. Що мати не вела здоровий спосіб життя під час вагітності.

В результаті ми отримуємо – повного життя дитини, яка хворіє від народження. Що це? – Слід знати, що так проявляються компенсаційні механізми, завдання яких пристосувати організм до патологічних порушень, що вже існують.

Усуваються ці порушення відновленням мікроелементного обміну за допомогою збалансованого харчування та приймання вітамінно-мінеральних комплексів.

Чому найчастіші дитячі хвороби – це ЛОР та ГРЗ?

Саме такою має бути нормальна дитина — худою та активною.  

Д-р Комаровський

У дитини компенсаторні механізми залучені на 100%, і якщо рівновага порушується, вона відновлюється за допомогою змін у системі органів або її роботі. Зовні це проявляється у вигляді симптомів.

Наприклад, при харчовій алергії – з’їв не те, що треба – організм прибирає токсини через органи виділення та шкіру. При неправильному харчуванні в носі та на легенях спочатку утворюється слиз, який виробляється при чханні, кашлі. Якщо виділення відбувається повільніше, ніж освіта, слиз накопичується і стає родючим ґрунтом для підселення вірусів. А їх вихід разом із патологічним слизом провокується зовнішнім струсом організму – переохолодженням, збільшенням фізичного навантаження, стресом тощо.

У понеділок діти хворіють частіше. Тому що в неділю ходять у гості до бабусь, а мірилом кохання у нас, на жаль, заведено вважати їжу.

Це організм дитини робить сам, і головне цим процесам своїм втручанням не зашкодити, а допомогти. Відновлювальна терапія – це своєчасне зрошення слизових натуральними препаратами, які м’яко виводять токсини та перешкоджають накопиченню нових. І варто було б насамперед вдаватися саме до неї, а не до пригнічення симптомів хвороби за допомогою НПЗП, антибіотичних та судинозвужувальних засобів.

А ми що робимо здебільшого? Психологічний зв’язок між батьками та дітьми дуже сильний: їхній біль ми сприймаємо як свій. А оскільки болю ми не хочемо, то інтуїтивно прагнемо прибрати насамперед її та, на жаль, найчастіше, тільки її. Коли нам погано справді складно міркувати здорово, але все-таки видалення симптомів хвороби не має бути єдиним її лікуванням.

Стосовно себе це особистий вибір кожного. Але лікувати дитину з позиції турботи насамперед про свій спокій – егоїстично. Стати на позицію дитини – допоможіть їй подолати незрозумілий дискомфорт хвороби так, щоб ситуація не повторилася знову.

Знання до нас приходить недарма. І якщо ви вже дізналися як, то обов’язково маємо скористатися можливість пролікувати свою дитину правильно. І не для того, щоб якось почути від нього «дякую», а для того, щоб назавжди сформувати власний внутрішній спокій, що ви зробили все можливе для його здоров’я.

Правильне лікування дітей – це частина їхнього виховання, плоди якого вам обов’язково доведеться пожинати.