Розмова з начмедом санаторію Лермонтовський, Одеса

Санаторій Лермонтовський існує вже 102 роки. У 1914 році на кошти інтелігенції, прогресивних жителів міста Одеси та кращих лікарів регіону було збудовано та запущено його корпус №1, який функціонує досі і є вже архітектурною цінністю. Тоді ж було заплановано ліжковий фонд санаторію на 350 місць та ліфтову систему будівель.

Сьогодні Лермонтовський – єдиний санаторій у країні з 4 реабілітаційними відділеннями:

1. Постінфарктне. З діагнозами: стенокардія, порушення ритмів серця після операцій на серці.

2. Гостра цереброваскулярна патологія. Інсульти, порушення мозкового кровообігу, транзиторні ішемічні атаки, гострі енцефалопатії, травми мозку та операції на судинах мозку.

3. Посттравматологія кінцівок та хребта

4. Патології у вагітних.

Хворих привозять прямо зі стаціонару, із лікарняним листом курс становить 24 дні. Крім реабілітаційних, існують звичайні відділення з курсом 21 день: кардіологія, неврологія, травматологія. На самостійне придбання путівок є невеликі (тижневі) черги. Наслідки чорнобильської аварії, що перенесли, і хворі з АТО тут можуть отримати повну кваліфіковану реабілітацію без очікування.

Санаторій не страждає на дефіцит фахівців, навіть у суміжних напрямках. Серед лікарів багато лікарів найвищої категорії з великим стажем.

Окрім стандартних кабінетів у санаторії є:

  • ЛФК та ​​масаж;
  • Механотерапія;
  • Психотерапія;
  • Гідропатія та 14 видів ванн;
  • Грязелікування;
  • Інфрапелондотерапія;
  • Електротерапія;
  • Лазеротерапія та лазерний душ;
  • Голкотерапія, голковколювання;
  • Народна медицина (гірудотерапія, фітобочка, сон на вуликах).

Відколи 4 роки тому до керівництва прийшов Дмитро Ігорьович Антипов, санаторій розквіт. Персонал та працівники лікувального закладу підбадьорилися, що позитивно позначилося на всьому, починаючи від ефективності лікування і до доступності його всім охочим. Приплив громадян, які бажають отримати тут кваліфікований лікарський догляд, помітно зріс. Розширився асортимент, покращилася якість застосовуваних медикаментів. Завдяки співпраці санаторію з бальнеологічним заводом Аксімед у пацієнтів з’явилася можливість доповнити лікування у стаціонарі та продовжувати оздоровлення вдома профільними санаторними препаратами Пеловіт-Р, Соллеран, Доктор Лоріс+. Ми не перший рік використовуємо їх у своїй курортологічній практиці та можемо підтвердити їхній високий терапевтичний ефект.

У санаторії є дві палати інтенсивної терапії, оснащені всім необхідним. Цілодобове медичне обслуговування доступне всім мешканцям міста. Немає закладу складнощів і з медичним обладнанням. Останнє оновлення було всього 1,5 року тому, і як тільки буде розв’язувати питання про те, кому по праву має належати санаторій (жителям чи державі), його фінансування продовжиться.